Potřebujete poradit?
777 322 837
(Po-Pá: 8:00 - 16:00)

Často kladené otázky

Kdo může žádat o tzn. kotlíkovou dotaci?

O dotaci může žádat občan, který je vlastníkem nebo spoluvlastníkem nemovitosti, která je v katastru nemovitostí zapsána jako rodinný dům, objekt k bydlení a nesmí přesahovat 3 bytové jednotky. V případě spoluvlastníků s jejich písemným souhlasem.

Kolik můžu získat peněz?

Od 70 do 85% uznatelných nákladů. Uznatelné náklady jsou počítány z maximální výše 150 000 Kč. Na kotel na uhlí 70%, kombinovaný uhlí + biomasu 75% a čistě na biomasu 80%. Nejvíce postižená města a obce mají navíc +5%. Seznam vyjmenovaných obcí naleznete zde:

Kolik můžu maximálně získat peněz?

Maximální částka je stanovena na 127 500 Kč pro jednoho žadatele.

Budou mít všichni stejnou možnost získat dotaci?

Ne, každý kraj bude mít k dispozici ze schválené alokace (objem peněz) jinou částku. Záleží na zpracované výzvě. Obecně platí, čím dříve žádost podáte, tím lépe.

Kdo rozděluje dotace?

Dotace přímo pro občany poskytuje a rozděluje administrátor a to je místě příslušný krajský úřad, do kterého nemovitost katastrálně spadá.

Kdy tyto dotace končí?

Dotace jsou vymezeny pro roky 2015 – 2020, tak jak je krajská pracoviště přerozdělí pro konkrétní žadatele. Další prostředky se čekají po schválení další alokace.

Kdo nemůže žádat o dotaci?

Nevyhovující žadatel je ten, který má závazky (dluhy) vůči orgánům státní správy a nemá vytvořený splátkový kalendář, nebo jiný uznatelný instrument. Nevhodným žadatelem je dále každý, kdo splňuje všechny požadavky dotačního titulu jednotlivého kraje.

Budu mít všechny informace?

Ano, žadatel bude mít všechny informace nutné k podání žádostí včetně nutných příloh na oficiálních formulářích, uschovány u administrátora.

Jsou všechny formuláře stejné?

Ne, každý kraj má svoje formuláře, které jsou podmínkou pro podání žádosti včetně nutných příloh.

Jakých kotlů se dotace týká?

Všechny nově pořizované kotle musí splňovat požadavky Směrnice Evropského parlamentu a Rady 2009/125/ES (EKODESIGN) a jejich prováděcích předpisů. Seznam naleznete zde: https://svt.sfzp.cz/

Které plynové kotle jsou pro tuto dotaci?

Pouze kondenzační kotle.

Mají všechny kraje ČR stejné podmínky?

Ne, každý kraj si výzvu k podání žádostí pro žadatele tvoří a administruje samostatně.

Výše Vaší dotace?

Chcete vědět, kolik Vám dotace ušetří peněz? Využijte naší online kalkulačku, za pár minut zjistíte, kolik skutečně zaplatíte za nový kotel.

Kalkulačka

Infolinka

Máte zájem o dotaci? Nebo si chcete zjistit další informace, které jste na webu nenašli? Kontaktujte nás, rádi Vám odpovíme všechny dotazy.

777 322 837
© 2014 - 2023 KotlikoveDotace.eu | Login